Особливості транспортування хворого:
1) Перелом шийки стегна, жінка, вік - 91 рік;
2) Зустріч пацієнтки в аеропорту Домодєдово (Москва) для перевезення до Києва в точно призначений час;
3) Перетин кордону Росія - Україна.
Пацієнтка прилетіла літаком із Челябінська до Москви, аеропорту Домодєдово, і далі перевезення хворої здійснювалося автомобілем медичної допомоги до Києва. Консолідація кісток стегна відбулася, тому перевезення хворої з Москви до Києва здійснювалося без застосування у вакуумному матраці.
Складність виникла тоді, коли хвора під час перевезення з Москви до Києва, а це поїздка тривалістю понад 12 годин, категорично відмовилася від використання памперсу. Водіям довелося носити пацієнтку буквально на руках. Треба враховувати, що на трасі Москва – Київ, як загалом по Росії, дуже мало заправок із туалетами, які обладнані унітазами. Ця обставина унеможливлює оговтатися пацієнту під час перевезення між двома столицями Москвою та Києвом, оскільки в туалет «з діркою» хвору не посадити.
Перевезення хворого з Москви до Києва пройшло з вимушеними зупинками, але успішно.
Рекомендую родичам лежачих хворих при підготовці до тривалих перевезень, таких як, наприклад з Москви до Київ, заздалегідь привчати пацієнта до думки про фізіологічну необхідність використання памперсу. Психологічно хворому складно адаптуватися під час перевезення, тим паче серед незнайомих людей. Але, якщо в домашніх умовах при підготовці до перевезення хворому дати можливість «потренуватися» справляти природну потребу в памперс, то перевезення хворого на великих відстанях між Росією та Україною відбуватиметься з меншими клопотами.
Андрій Каспаревич, служба перевезення хворих МедТаксі.