Перевезти лежачого хворого з Польщі до України чи з України до Польщі не є проблемою. Між країнами існують тривалі та досить тісні зв'язки. До Польщі їдуть на реабілітаційне лікування чи планові операції. В Україну ми часто забираємо лежачих родичів або перевозимо пацієнтів після лікування.
Автомобіль для транспортування хворих на Україну – Польща
МедТаксі надає автомобіль RENAULTMASTER (РЕНО МАЙСТЕР). Він має підвищений ступінь комфортності, оскільки дорога займає достатньо часу, і маршрут залежно від пункту призначення може становити від 800 до 1500 км і більше. Однак дискомфорту під час поїздки не буде – машина оснащена зручною розкладною каталкою для розміщення хворого, що лежить. Голова ложа нош регулюється, і пацієнт навіть у ході тривалої поїздки почувається комфортно. Детальніше з автомобілем можна ознайомитись на сторінці відео http://medtaxi.com.ua/video.html
Вартість перевезення
Вартість розраховується заздалегідь диспетчером та повідомляється Замовнику. Конкретні умови обумовлюються у Договорі. Передоплата вноситься у розмірі від 10 до 50 % залежно від конкретних умов. Можуть виникнути невеликі додаткові витрати на оплату митних зборів та інших платежів, які пов'язані з перевезенням лежачого хворого або інваліда і багажу. Якщо пересування відбувається дільницями платних доріг, провадиться відповідна оплата. Як правило, це не значні суми, але все ж таки до цього слід бути готовим. Відповідно до вимог безпеки дорожнього руху Замовник забезпечує бригаду відпочинком протягом 8 годин.
Температурний режим при перевезенні хворих
Лежачий пацієнт, як правило, ослаблений хворобою, саме тому температурний режим у салоні машини медичної допомоги протягом усього транспортування має підтримуватися відповідно до медичних показань. У той же час повітря має бути свіжим. Функції вентилювання та підтримки температурного режиму виконують кілька систем з роздільними органами управління, що дозволяє поєднувати їхню роботу в найбільш оптимальному режимі. Це система вентиляції, автономні системи охолодження та обігріву повітря салону, а також люк і вікна, що відкриваються.
Зручність розміщення супроводжуючих
У салоні автомобіля розташовані чотири комфортабельні крісла для супроводжуючих. У ході трансферу виникає потреба нагодувати або напоїти хворого, провести гігієнічні процедури. Та й самим супроводжуючим необхідно відпочити. Регульовані крісла та трансформація простору зроблять поїздку хворого та його родичів приємною та безпечною. Персонал МедТаксі завжди допоможе в адаптації простору салону.
Куди помістити багаж?
Ми стикаємося з тим, що разом із пацієнтом виникає необхідність перевезення інвалідного візка, предметів гігієни, особливих пристосувань для інвалідів та власне особистих речей. Для цієї мети в машині передбачено спеціальний відсік для багажу та достатньо місця в салоні автомобіля.
Які документи необхідні для перевезення лежачого хворого?
Безумовно, потрібні закордонний паспорт та медична документація (медкарта або витяг з історії хвороби, направлення на лікування або інші документи, що підтверджують факт хвороби). Скани документації надішліть електронною поштою диспетчеру МедТаксі, адреса пошти знаходиться на сторінці контактів https://medtaxi.com.ua/ua/kontakty.html. Також слід подбати про відповідну страховку. Перед відправкою обов'язково перевірте наявність документів, грошей, цінних речей. На жаль, бувало, коли доводилося переривати поїздку і повертатися за забутими речами, а це збільшить час і витрати.
Митні обмеження
Перед поїздкою обов'язково ознайомтеся з правилами на сайті митної служби. Існує заборона на перевезення наркотичних засобів, однак, якщо є медичні показання на застосування в дорозі сильнодіючих знеболюючих ліків, що містять наркотики або прекурсори, то напередодні візьміть у свого лікаря відповідні призначення та рецепти. Пацієнти, які їдуть на лікування до Європи, везуть із собою кошти для оплати терапії та проживання, без декларування можливо провозити гроші в сумі до 10 000 доларів США. Також слід обмежити запас продуктів харчування, тим більше, що вартості продуктів у більшості випадків можна порівняти і по дорозі є магазини. Поставтеся відповідально до вимог митної служби Євросоюзу, при проходженні прикордонних процедур не допускайте суперечок зі службовими особами, може бути заборона на в'їзд.
Парамедичний догляд при перевезенні хворого або інваліда
Буває так, що перевезення пацієнта відбувається без супроводжуючих осіб. Або з хворим слідує родич, який не має навичок або сил для догляду за пацієнтом у дорозі. До парамедичного догляду входить: особиста гігієна та туалет, годування, прийом ліків за призначенням лікаря, первинна медична допомога, укладання пацієнта за його бажанням.
Застосування фіксуючого матраца при переломах кісток
Якщо є переломи кісток або хребта, виникає необхідність у використанні фіксуючого вакуумного матраца. Вакуумний матрац не допустить додаткового зміщення кісток, і транспортування буде успішним. Також вакуумний матрац має спеціальні ручки для перенесення людини поверхами.
Супровід медичним працівником
Оцінка стану здоров'я пацієнта перед поїздкою має враховувати, що дорога між Києвом та Варшавою займе 12-14 годин залежно від фактичних умов дорожнього руху. Плануйте ескорт медпрацівника відповідно до стану здоров'я пацієнта та з урахуванням його можливих змін під час транспортування.
ЗАМОВИТИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ХВОРОГО
Чи відбуваються зупинки під час поїздки?
Потреба у зупинках очевидна. Тому бригада МедТаксі просить пацієнта та супроводжуючих заявляти про необхідність у зупинці заздалегідь, щоб вибрати найбільш підходяще місце для туалету, розминки, невеликого відпочинку та їди.
Транспортування лежачого пацієнта чи інваліда - захід відповідальний. Завчасно виявіть турботу про близьких людей, щоб поїздка не спричинила дискомфорту чи заворушень.
Будьте здорові!