Перелом шийки стегна найчастіше виникає у похилому віці, що пов'язано з підвищеною крихкістю кісток та порушеним обміном речовин.
Відповідно при виникненні необхідності здійснити перевезення такого хворого, наприклад після операції та стаціонарного лікування, у свою чергу постає проблема у вигляді вибору методу та транспортного засобу.
Певно у момент виникнення травми, до медичного закладу госпіталізацію проводить швидка допомога. Але в моменти міжміських перевезень хворих на обстеження або перевезення додому з лікарні, важливо розраховувати не на власні сили та самостійне перевезення. Це небезпечно нестабільним станом хворого та можливим його погіршенням. Зверніться до спеціалізованої служби медичних перевезень - "МедТаксі". Це служба, яка протягом багатьох років здійснює безпечні та комфортабельні перевезення лежачих хворих.
Перелом шийки стегна
Перелом шийки стегна є такою травмою, яка найбільш небезпечна у літньому віці, оскільки піддається тривалому лікуванню.
До проявів патології належать такі симптоми:
- інтенсивні болючі відчуття;
- знерухомлена кінцівка;
- гематома, що локалізується в пахвинній ділянці.
Лікування, яке застосовуватиметься при переломі шийки стегна буде залежати від ряду факторів. У тому випадку якщо з якихось причин провести оперативне втручання неможливо застосовується консервативне лікування у вигляді скелетного витягування, репозиції уламком та медикаментозної терапії (вітаміни, препарати, що покращують обмін речовин).
Оперативне втручання дозволяє мінімізувати ризики розвитку інвалідності та зберегти рухливість нижньої кінцівки. Далі процес одужання залежатиме від періоду реабілітації в домашніх умовах та відповідного догляду за хворим.
Транспортування хворих при переломі шийки стегна: особливості
Особливості перевезення хворого безпосередньо залежатимуть від його стану. Насамперед важливо розуміти, що перелом, лікування, больові відчуття, перебування в умовах лікарні – це стрес, особливо для людей похилого віку. Відповідно поїздка може лише посилити ситуацію. Не виключається підвищення показників тиску чи розвиток психозу. Тому важливо провести психологічну підготовку. При необхідності проводиться медикаментозна підготовка седативними та знеболюючими препаратами.
Як здійснюється процес, а саме початок транспортування хворого? Санітари "МедТаксі" для забезпечення безпечного та безболісного транспортування в машину застосовують вакуумний матрац. Так пацієнта з ліжка перекладають на матрац, який заповнений спеціальними кульками та набуває форми тіла. Далі відбувається фіксація хребта та інших частин тіла. Повітря з матраца випускається, створюючи тим самим захисну капсулу навколо хворого. Це забезпечує перенесення до автомобіля служби “МедТаксі” без прогинів із відчуттям безпеки. В автомобілі хворого кладуть на носилки-каталку і фіксують спеціальними ременями, щоб уникнути мінімальних порушень пошкодженої кістки. Під час повної транспортної іммобілізації можливий початок поїздки.
І звичайно ж на весь час перевезення хворого з переломом шийки стегна проводиться контроль життєво важливих показників. А сам автомобіль оснащений необхідними медикаментозними препаратами та обладнанням, тобто всім для перевезення хворих із тяжкими травмами.
Пам'ятайте, що відновлення після лікування перелому шийки стегна в більшості випадків залежить від догляду за хворим. Тому не варто ризикувати і проводити транспортування хворого на непідготовленому для цього транспорті. Навіть якщо це перевезення хворих містом. Зверніться до професіоналів у службу медичних перевезень “МедТаксі”. Співробітники “МедТаксі” часто стикаються з випадками транспортувань хворих з переломом шийки стегна, що вказує на необхідний рівень підготовки з проведенням попередньої консультації з питань, що виникли.