Як відбувається підготовка лежачих хворих до далекої поїздки?

Як відбувається підготовка лежачих хворих до далекої поїздки?
Транспортування лежачого хворого навіть на невеликі відстані є досить трудомістким і може викликати певні труднощі. Відповідно коли йдеться про перевезення на далекі відстані обсяг труднощів зростає, оскільки мають враховуватися нові аспекти : кількість речей, родичі що супроводжують та медична бригада, стан хворого та його комфорт при транспортуванні.
 
Перевезення лежачих хворих медичною службою “МедТаксі” розрахована на далекі подорожі. Це може бути транспортування як містами України, так і країн Європи. В обох варіантах рівень підготовки має певні нюанси, про які ми поговоримо далі.

Що необхідно врахувати в процесі підготовки лежачого пацієнта до транспортування в далеку подорож?

Насамперед береться до уваги стан здоров'я пацієнта. Саме від цього залежать усі нюанси підготовки. Тобто при стабільному стані людини немає потреби у супроводі медичного персоналу. У тому випадку якщо існують певні ризики розвитку ускладнень або хворий має в анамнезі низку захворювань, що можуть призвести до погіршення стану, то його супровід буде здійснюватися фельдшерською, лікарською бригадою, і іноді навіть лікарем реаніматологом.
 
Також з метою комфортабельності на довгі відстані, службою медичних перевезень “МедТаксі” використовуються автомобілі з підвищеною комфортабельністю та зі спеціальною пневмопідвіскою, що за наших станів доріг дуже навіть потрібно.

Сам пацієнт буде розміщуватися на каталці, яка регулюється для забезпечення положення тіла в зручному стані. Зазначимо, що за наявності травм або переломів певного характеру хворий розташовуватиметься на спеціальному вакуумному матраці, яким за рахунок свого складу з дрібних кульок приймає положення тіла.

Попередньо враховується кількість тих, хто супроводжує поїздку, адже найчастіше лежачих пацієнтів, тим більше на далекі відстані хтось із медичного персоналу або близьких супроводжує. Для них окремо оснащуються комфортні місця, які також регулюються, з можливістю прилягти та поспати.
 
Тим, хто переживає, що в салоні автомобіля буде холодно чи навпаки дуже душно: не варто! Повітря в автомобілі завжди свіже і тепле. За потреби в холодну погоду надаються додаткові ковдри.

Що важливо взяти з собою в подорож?

Зазначимо, що перелік документів та речей залежатиме від пункту, куди доставляють пацієнта:
  1. Вся необхідна медична документація (медична карта, історія хвороби, висновок аналізів, дозвіл лікаря на перевезення, направлення на лікування тощо).
  2. Засоби гігієни та особисті речі (наприклад, одяг).
  3. Набір необхідних медикаментозних препаратів.
  4. Результати тесту на COVID-19.
Зазначимо, що при міжнародному перевезенні хворих додатково потрібна наявність закордонного паспорта (пацієнта та супроводжуючих) ), при транспортуванні на лікування за кордон необхідне запрошення з клініки (якщо пацієнт транспортуватиметься за кордон на лікування), супровідний лист із клініки для пропуску машини з України (якщо пацієнт забиратиметься з-за кордону в Україну).
 
Зазначимо, що перед тим як проводити транспортування лікарем або медичною бригадою “МедТаксі” проводитися огляд пацієнта з обов'язковим посвідченням у стабільності стану.
 
Важливо пам'ятати, що самостійними зусиллями перевезення хворого навіть на мінімальні відстані може лише погіршити його стан, аж до зниження життєво важливих показників до критичного стану. Тому необхідно заздалегідь подбати про безпечне транспортування пацієнта, довірившись медичній службі перевезень “МедТаксі”. Зазначимо, що також попередньо, крім медичного стану хворого, вирішується “документальна” частина перевезення, де служба медичного перевезення надає офіційний договір та документи про оплату.

киевстар (068) 717-06-22 Viber / WhatsApp