МедТаксі: звіти про поїздки

Служба медичних перевезень МедТаксі допоможе перевезти лежачого хворого.

Воля до життя: пацієнтка зі складним захворюванням здійснила міжнародну подорож

Воля к жизни: пациентка со сложнейшим заболеванием совершила международное путешествиеІзраїльтянка зі складним захворюванням змогла відвідати Умань на свято Рош Ха-Шанана свято Рош Ха-Шана, Новий рік за ізраїльським календарем. Міріам, так звати жінку, давно хворіє на біковий аміотрофічний склероз (БАС) і прикута до ліжка. Однак воля до життя, любов близьких та високий професіоналізм медиків дають можливість навіть таким складним пацієнтам подорожувати.

Подарунок від дітей, що люблять

- Міріам живе з такою тяжкою хворобою вже 11 років,- розповів фельдшер служби «Медтаксі» Юрій Шепченя,- хоча медики прогнозували, що максимальна тривалість життя у пацієнтки з БАС у цьому випадку – не більше 5 років. Завдяки величезній життєвій волі, медичному догляду, любові та турботі родичів, жінка не тільки може щодня бачити своїх дітей та родичів, але й подорожувати. Ця хвороба викликає параліч дихальних м'язів (такі пацієнти не можуть самостійно приймати їжу). Медикаментозного лікування від цієї хвороби немає, але при використанні апарату ШВЛ (штучна вентиляція легень) – Міріам давно на цьому апараті - хворі БАС можуть жити роками.

Діти Міріам вирішили порадувати маму та подарувати їй поїздку в Україну, в Умань, щоб жінка змогла побувати на могилі цадика Раббі Нахмана. Це святе місце для прихильників хасидизму, одного з напрямків юдаїзму. Цадік Раббі Нахман – засновник брацлавського хасидизму та правнук самого засновника віри хасидів –Бешти. Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоч раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана. А якщо, згідно з традицією, зустріти біля його могили Новий рік Рош Ха-Шана, який євреї святкують у вересні (або на початку жовтня), то весь наступний рік буде дуже щасливим.

Зустріч в аеропорту та подорож до Умані

Як розповів Ю. Шепченя, спочатку до України з Ізраїлю прилетіла одна з дочок Міріам, щоби вибрати медичного перевізника для мами. Жінка зупинила свій вибір на службі «Медтаксі». Фахівці служби та гід-перекладач зустріли Міріам та її родичів в аеропорту Борисполя. Разом із пацієнткою прилетіли її чоловік, син та три доньки.

З самостійних функцій у Міріам збереглися лише мімічні функції та рухи очей. Її переклали на каталку і автомобілем служби «Медтаксі» відвезли до готелю «Holiday inn» у Києві. Діти дуже дбали про маму та допомагали працівникам служби перевезення, оскільки Міріам дихає через трахеостому та отримує харчування через гастростому. При транспортуванні доводилося її часто перекладати та включати та відключати апарат ШВЛ. В Умань їхали двома мікроавтобусами: безпосередньо вже в місті гості відвідали святе для них місце, Синагогу та дендропарк «Софіївка» - один із найкрасивіших парків в Україні.

Пробули ізраїльтяни в Україні 3 дні, потім повернулися назад у Ізраїль (через Київ, з аеропорту Жуляни). Юрій Шепченя розповів про те, що Міріам залишилася дуже задоволеною поїздкою, жінка часто посміхалася. Діти пацієнтки також задоволені відвідуванням України та обслуговуванням. Вони сповнені оптимізму, люб'язно попрощалися з фельдшером «Медтаксі» та виявили бажання відвідати Україну наступного року.

Воля до життя творить чудеса

- Ця історія - наочний приклад того, що любов близьких людей, воля до життя і належний медичний догляд творять чудеса, - каже Ю. Шепченя, - родичі Міріам дуже піклуються про неї, завдяки цьому пацієнтка може справляти свої фізіологічні потреби самостійно, тобто без застосування катетера. Складнощів при подорожі з нею не виникало, тільки багато часу займало відключення та підключення апарату ШВЛ при транспортуванні пацієнтки. Однак в Україні для створення необхідних умов під час транспортування таких пацієнтів ще потрібно провести чимало роботи. У країні достатньо людей з легшими формами інвалідності: для них є справжньою проблемою плановий візит до лікаря або прогулянка на свіжому повітрі. Не кажучи вже про можливість відправитися на відпочинок в інше місто.

Далеко не всі міські установи обладнані пандусами або спеціальними ліфтами для перевезення пацієнтів в інвалідних візках або каталках. Проте поява в Україні служб медичного таксі та перейнятий досвід закордонних колег дає можливість не лише вирішити проблему з доставкою тяжкохворих пацієнтів до медустанови.

Медтаксі – це ще можливість пацієнтам, прикутим до ліжка, жити більш повноцінним життям та отримувати від нього задоволення.

киевстар (068) 717-06-22 Viber / WhatsApp