Особливості транспортування хворого:
1) Інфаркт міокарда 7 днів тому;
2) Стан хворого нестабільний;
3) Робота з іноземною страховою компанією.
Пацієнт має громадянство Росії та Німеччини, приїхав до родичів до селища поблизу Луганська, де з ним і стався великий інфаркт міокарда.
Адекватна медична допомога була надана, і на подальше лікування було прийнято рішення транспортувати хворого до Москви, а потім, можливо, до Німеччини.
Тривалу дорогу наземним транспортом пацієнт не витримав би, тому був замовлений спецрейс літака. Через військові дії в Луганськ літак приземлитися не міг, найближчий аеропорт – Ростов-на-Дону. На жаль, страхова компанія ввела бригаду з перевезення хворих на оману, оскільки заздалегідь повідомила, що пацієнт до перевезення готовий, самопочуття задовільне. Телефон лікаря було дано лише за 10 годин до відльоту літака, і тоді з'ясувалося, що у пацієнта великий інфаркт і стан, що вимагає перевезення в умовах реанімобіля з кардіореанімаційною бригадою.
Перевезення хворого із зони АТО ускладнювалося тим, що до Ростова-на-Дону з Луганська шлях займає близько 6 години, тобто рішення треба було приймати дуже швидко. Необхідно відзначити злагоджену роботу лікарів Луганська та особливо управління медицини невідкладних станів. Спочатку планувалося перевезення хворого на склад лінійної медичної бригади. У зв'язку з уточненнями у стані здоров'я пацієнта було виділено спеціалізовану бригаду та реанімобіль.
Хворий із Луганська доставлений до аеропорту міста Ростова-на-Дону вчасно, а потім своєчасно та успішно транспортований до Москви.
Андрій Каспаревич, служба перевезення хворих МедТаксі.